Please update your Flash Player to view content.

Turystyka zagraniczna

Jak zorganizować wycieczkę doskonałą? Jak sprawić, by wracający z urlopu klient był wypoczęty i zadowolony?
Tego dowiesz się u nas! Nasi specjaliści pokażą Ci, jak zorganizować każdą imprezę turystyczną, jak spełnić oczekiwania klientów i jak nie dać się zaskoczyć ich nieoczekiwanymi prośbami i życzeniami.

Pokażemy Ci, jak profesjonalnie informować klientów o warunkach uczestnictwa w imprezie turystycznej, o programie i jakości usług, a także o możliwości i zasadach wykupienia dodatkowych świadczeń, udzielania zniżek, pobierania opłat z tytułu rezygnacji oraz jak rozwiązywać problemy interesujące turystów.
Nauczymy Cię selekcjonowania ofert usługodawców pod kątem przygotowania własnego produktu. Od naszych specjalistów dowiesz się, jak obserwować rynek usług turystycznych i jak go analizować, by dostosować własną ofertę do popytu.

W wyniku realizacji kształcenia w zawodzie absolwent umie m.in:

  • przestrzegać przepisów prawa obowiązującego w turystyce
  • sporządzać umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych
  • stosować zasady organizacyjne i ekonomiczno-finansowe obowiązujące w turystyce;
  • prowadzić działalność przedsiębiorstwa organizującego imprezy turystyczne zgodnie z zasadami gospodarki rynkowej
  • organizować imprez turystycznych krajowych i zagranicznych, grupowych i indywidualnych, katalogowych i na życzenie klienta
  • organizować i obsługiwać kongresy, targi, giełdy turystyczne oraz imprezy okolicznościowe
  • wybierać najkorzystniejszy sposób ubezpieczenia uczestników ruchu turystycznego
  • prowadzić korespondencję i obsługiwać sprzęt biurowy itp..

Absolwent kierunku technik obsługi turystycznej jest przygotowany do wykonywania takich zadań jak:
opracowywania programów imprez turystycznych, sporządzania umowy o świadczenie usług turystycznych polegających na organizowaniu imprez turystycznych, przyjmowania zleceń i realizowania zamawianych usług turystycznych, zamawiania i rozliczania usług turystycznych; promowania usług przedsiębiorstwa organizującego imprezy turystyczne itp.

Perspektywy zatrudnienia:
Pracę znajdziesz w biurach podróży, agencjach turystycznych, hotelach oraz ośrodkach informacji turystycznej i wydawnictwach specjalistycznych. Możesz także realizować się zawodowo, organizując specjalistyczne konferencje i targi.
Twoje kwalifikacje pozwolą Ci również założyć własną agencję turystyczną, by spełniać swoje marzenia i marzenia Twoich klientów.