Please update your Flash Player to view content.

Aktualności

Wielkanocne życzenia!

Rekrutacja trwa! Zapraszamy!

NOWY NABÓR! Technik turystyki wiejskiej

Technik turystyki wiejskiej jest nowym zawodem, poszukiwanym na krajowym rynku pracy a także na terenie UE.

Turystyka wiejska to każda forma turystyki odbywająca się w środowisku wiejskim i wykorzystująca jego walory takie jak przyroda, krajobraz, kultura, zabudowa, które są tu główną atrakcją.

Nauczymy Cię:

-planowania i organizowania pobytu turystom na obszarach wiejskich, organizacji i wykonywania prac w gospodarstwie rolnym.

-prowadzenia działalności gospodarczej, zwłaszcza gospodarstwa rolnego lub agroturystycznego oraz dokonywanie analizy i planowanie strategii rozwoju ekonomiczno-gospodarczego.

Umożliwi ci to podjęcie pracy w biurach turystycznych, hotelach i pensjonatach, podjęcia pracy w prywatnych domach letniskowych.

Po ukończeniu szkoły możesz:

- kontynuować naukę na studiach wyższych w szczególności rolniczych, przyrodniczych i agroturystycznych,

- prowadzić działalność gospodarczą, gospodarstwa rolnego lub gospodarstwa agroturystycznego,

- podjąć pracę w biurach turystycznych, hotelach, pensjonatach.

NOWY NABÓR! Finanse i rachunkowość

Wszelkie operacje finansowe przestaną mieć przed Tobą tajemnice!

Zapoznamy Cię z zasadami sporządzania i kontroli dokumentów księgowych, ewidencji operacji finansowych oraz prowadzenia rachunku zysków i strat.

Dowiesz się, jak profesjonalnie przygotować sprawozdania finansowe oraz jak je kontrolować i analizować.

Nasi specjaliści podzielą się z Tobą wiedzą na temat opracowywania raportów o przewidywanych zmianach sytuacji finansowej firmy.

Nauczymy Cię obsługi najlepszych i najpopularniejszych programów kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych.

Poznasz podstawy prawa i marketingu. Pokażemy Ci również, jak efektywnie kierować zespołem pracowników realizujących zadania szczegółowe.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako:

główny księgowy, specjalista w dziale księgowości, specjalista ds. controlingu, specjalista w dziale audytu, pracownicy różnych szczebli w urzędach państwowych, doradca podatkowy, analityk finansowy, doradca inwestycyjny, specjalista ds. kosztów, specjalista ds. należności, specjalista w dziale ryzyka kredytowego, pracownicy biur rachunkowych i podatkowych.

 Nauka trwa 2 lata (4 semestry)

 

Źródło: http://www.koweziu.edu.pl

 

Obalamy mity - zaoczna szkoła jest the best!

Przyjęło się mówić, iż zaoczny tryb nauki jest dla tych, co nie dostali się do szkoły dziennej, czyli w domyśle tych słabszych, z gorszymi ocenami czy bez aspiracji. W społeczeństwie pokutuje myślenie, że studia zaoczne są jakby studiami drugiej kategorii. A jak pokazuje życie, to właśnie studenci kształcący się w trybie zaocznym dzięki jednoczesnemu podejmowaniu pracy zarobkowej są w lepszej sytuacji na rynku pracy.

Może zatem pora obalić mity na temat szkoły zaocznej?

Przede wszystkim kształcenie zaoczne realizuje tę samą podstawę programową, co szkoły dzienne. Co w praktyce oznacza, że w naszym liceum odbywają się zajęcia z identycznych przedmiotów jak w szkole dziennej- język polski, obcy, matematyka czy WOS.

Dzięki posiadanym uprawnieniom szkoły publicznej, po ukończeniu szkoły otrzymujecie świadectwo ukończenia szkoły tożsame z uzyskaniem wykształcenia średniego i możliwość podejścia do egzaminu maturalnego. Zdajecie go na tych samych zasadach i w tych samych terminach, co absolwenci szkół dziennych. Dzięki temu możecie śmiało brać udział w rekrutacjach na uczelnie wyższe.

Co więcej, możecie liczyć na bardziej indywidualne podejście nauczycieli, bowiem grupy na zajęciach są zdecydowanie mniejsze niż w szkole dziennej. Ominą Was także klasówki i prace domowe, jedynie będziecie musieli złożyć prace kontrolne i podejść do egzaminów semestralnych.

A między zjazdami nic nie stoi na przeszkodzie, aby poświęcić czas na rozwój zawodowy, pracę zarobkową i zdobywanie niezbędnego doświadczenia. I w tak łatwy i bezbolesny sposób możecie utrzeć nosa tym wszystkim, którzy patrzą z dezaprobatą na szkoły zaoczne.

 

 

Płatne poprawki matur- sprawdź, kogo dotyczą.

   Od roku szkolnego 2015/2016 egzamin maturalny z każdego przedmiotu obowiązkowego i przedmiotu dodatkowego, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej, jest odpłatny dla absolwentów, którzy:

-  przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu obowiązkowego lub z tego samego przedmiotu dodatkowego na tym samym poziomie po raz trzeci i kolejny

-  przystępują do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu dodatkowego (na tym samym poziomie), który w poprzednim roku lub w poprzednich latach zgłaszali w deklaracji, ale nie przystąpili do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu

Podstawa prawna: § 44zzq. ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn. DzU z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, ze zm.) oraz ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r., poz. 357).

W związku z powyższym wszyscy absolwenci, którzy spełniają jeden z powyższych warunków, są zobowiązani do dokonania opłaty za egzamin/egzaminy, do których zamierzają przystąpić w maju 2016 r.

Wysokość opłaty za jeden egzamin wynosi 50,00 zł. Należy ją wnieść na konto Okręgowej komisji Egzaminacyjnej w Łomży w terminie od dnia 1 stycznia do 7 lutego 2016 r.

Uwaga!

Numer konta, na które należy wnieść opłatę, zostanie podany na naszej stronie internetowej w dniu 1 stycznia 2016 r.

Informację o wniesieniu opłaty za egzamin maturalny z danego przedmiotu lub przedmiotów wraz z dowodem jej uiszczenia należy złożyć do dyrektora OKE w Łomży w terminie od dnia 1 stycznia do dnia 7 lutego 2016 r.

Brak opłaty za egzamin/egzaminy uniemożliwia przystąpienie do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2015/2016.

Uwaga! Opłata stanowi dochód budżetu Państwa i nie podlega zwrotowi.

JAK SPRAWDZIĆ, CZY ZA EGZAMIN TRZEBA ZAPŁACIĆ?

Absolwent może sprawdzić swoją historię przystępowania do egzaminu maturalnego

z poszczególnych przedmiotów:

a) w swojej szkole macierzystej

LUB

b) w OKE w Łomży, wysyłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Uwaga!

e-mail należy podpisać, a w jego treści podać: imię i nazwisko, nr PESEL, nazwę i adres szkoły, w której absolwent przystąpił do matury.

WNIOSEK O ZWOLNIENIE Z OPŁATY:

Absolwent może zwrócić się do dyrektora OKE w Łomży z Wnioskiem o zwolnienie z opłaty za egzamin maturalny z danego przedmiotu lub przedmiotów z powodu niskiego dochodu. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające wysokość dochodów (szczegółowa informacja znajduje się we wniosku).

Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi wysokość dochodów należy złożyć do OKE w Łomży nie później niż do dnia 31 grudnia 2015 r.

Źródło: http://www.oke.lomza.pl

 

 

Wróć z nami do szkolnej ławki! Twój wiek nie jest przeszkodą

Gdy ma się już te ...dzieści lat w metryczce ostatnie,

o czym się myśli jest powrót do szkoły:

„jestem za stara/y”

„nie dam rady z młodymi”

„wstydzę się...”

„nic już nie pamiętam!”

„jestem z innego pokolenia”

Takie argumenty najczęściej słyszymy z ust dorosłych osób przerażonych wizją zapisania się do szkoły. Szczególnie, gdy patrzą na swoje pożółkłe już świadectwo z lat młodości i przypominają sobie, jak to kiedyś było... 

O nie, nie, nie... uwierzcie nam, że będzie łatwiej, niż Wam się wydaje. Wystarczy postawić ten pierwszy krok, przemóc się, oswoić ze strachem i zanim się obejrzycie skończycie szkołę!

Skąd to wiemy? Nie jesteście naszym pierwszymi „dużymi” słuchaczami. Gosia, Ania, Marcin,...- oni też mieli mnóstwo obaw, a teraz mało, że legitymują się wykształceniem średnim, to jeszcze zdali maturę!

→ Pytania? Wątpliwości? Gwarantujemy, że z naszą pomocą nie będzie już żadnych znaków zapytania.

 

Matura i zawód jednocześnie? Z nami to możliwe!


Co zrobić, żeby szybko zdobyć wykształcenie średnie i zawodowe?

Połączyć naukę w dwóch szkołach!

W tygodniu szkoła zawodowa lub technikum, a w weekendy

nasze liceum ogólnokształcące =  gwarancja przyszłej pracy

otwarta furtka na studia!


Przyjdź do nas i dowiedz się, jak prosto możesz od zaraz zadbać o swoją edukację.

 

Rekrutację na kolejny rok szkolny uznajemy za otwartą!

Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj- tym mądrym powiedzeniem zachęcamy Was do zapisania się do naszych szkół już teraz.

Zyskacie nie tylko gwarantowane miejsce w gronie naszych słuchaczy, ale też praktyczne prezenty. Ponadto, jeśli za Waszą namową zapiszą się dodatkowe osoby, czeka na Was kolejna nagroda.

Mamy w zanadrzu jeszcze kilka innych niespodzianek, ale... przyjdźcie do nas i dowiedzcie się, co dla Was przygotowaliśmy.

OBOWIĄZKOWA AKTUALIZACJA LEGITYMACJI SZKOLNYCH!

 

Legitymacja szkolna bez PESEL-u

jest nieważna!

 


Wszyscy słuchacze proszeni są o pilne stawienie się
w sekretariacie szkoły celem zaktualizowania legitymacji szkolnych-
zgodnie z nowymi przepisami musi być na nich wpisany nr PESEL.

 


 

Wakacje czas zacząć!

Cóż to był za weekend- cały naszpikowany egzaminami  ;)

Jak zawsze nas nie zawiedliście i pozytywnie zakończyliście sesję egzaminacyjną.

Razem z Wami cieszymy się początkiem wakacji i życzymy pełnego wrażeń wypoczynku!

Nie zapomnijcie do nas wrócić we wrześniu ;)

Zaplanuj z nami swoją sylwetkę! - warsztaty dietetyczne dla każdego

Wizja nadchodzących wakacji sprawia, iż większość z nas (otwarcie lub w skrytości ducha) zastanawia się, jak będziemy wyglądać latem i prezentować się na plaży. 

Jak w bezpieczny sposób, bez narażania własnego zdrowia, zadbać o swój wygląd? Co tak naprawdę każdego dnia ląduje w naszym organizmie?

 

AkSA Atena we współpracy z dietetykiem i specjalistą ds. żywienia nauczą Was jak jeść, aby jedzenie stało się Waszym przyjacielem, a nie wrogiem!

 Program JEDNODNIOWYCH warsztatów:

1. Czy każda dieta jest zła? - obalamy stereotypy

2. Czy jem, żeby żyć czy może żyję by jeść?- odpowiemy na pytania nurtujące każdego z nas

3. Współczesne „kanony piękna”? - czy warte są swojej ceny?

4. Szczupła sylwetka za wszelką cenę, kiedy powiedzieć STOP diecie?

5. Muskulatura bez dodatków- ułóż dietę dla Twoich mięśni

 

NIE ZASTANAWIAJ SIĘ CZY WARTO, CZY MASZ CZAS, CZY TO DLA CIEBIE, CZY...

nie szukaj wymówek na drodze do zdrowia! 

Zadzwoń i zapisz się już teraz: (+48) 504 535 896

Niemiecki dla opiekunek w pigułce: Olsztyn, Gdańsk, Białystok

Wiemy, jak ważna jest znajomość języka w pracy opiekunki, dlatego stworzyliśmy krótki, bo tylko 26 godzinny kurs językowy, który przygotuje Was do wyjazdu do Niemiec i pomoże odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

W każdej naszej lekcji znajdziecie:

  • dialogi z życia wzięte,

  • nagrania audio,

  • ćwiczenia,

  • listy słówek,

  • i wiele innych!

W trakcie szkolenia otrzymacie materiały dodatkowe, a dla ciała - krótką przerwę kawową.

Planowany termin szkolenia: 12 czerwca o 15:45 do 14 czerwca o 18:45