Please update your Flash Player to view content.

Aktualności

Ale co ja będę robić po administracji? Czyli czemu warto zostać technikiem administracji!

             

To pytanie zadaje sobie zapewne wielu z Was, kiedy słyszy: technik administracji. Postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco ten traktowany z pobłażaniem kierunek i przekonać Was, że naprawdę warto zostać technikiem administracji.

 

Po pierwsze, zdobycie upragnionego tytułu zajmie Wam zaledwie dwa lata. A dokładnie- poświęcicie tylko wybrane weekendy, gdyż nauka odbywa się w trybie zaocznym. Jak pewnie już się domyślacie, nie da się w krótszym czasie uzyskać tytułu zawodowego związanego z administracją.

Po drugie, dzięki wygodnemu, zaocznemu systemowi nauki w tygodniu możecie podjąć pracę, praktyki czy staż, aby zdobyć wartościowe doświadczenie z zakresu administracji.

Po trzecie, wbrew przyjętym stereotypom praca w administracji wcale nie oznacza tylko kserowania dokumentów czy parzenia kawy.  Bardzo często „zwykła” sekretarka czy asytystent zarządu jest tak naprawdę jedną z najważniejszych osób w firmie. Nie dość, że jest łącznikiem między wszystkimi działami a szefostwem, to jeszcze często pełni rolę prawej ręki zarządu firmy.

Po czwarte, branża administracyjna cały czas się rozwija i zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników administracyjnych rośnie z dnia na dzień. Skąd to wiemy? Wystarczy zajrzeć na strony internetowe z ofertami pracy, zaznaczyć kryterium: administracja i naszym oczom ukazuje się kilka stron z interesującymi ofertami pracy, między innymi na takich stanowiskach jak: asystent/ka biura/zarządu/prezesa, office manager, office assistant, koordynator administracyjny, referent ds. administracyjnych, specjalista ds. administracyjnych, administrator biura, pracownik administracji biurowej, recepcjonistka, pracownik biurowy, pracownik sekretariatu, itd. 

Jeżeli nadal się wahacie, czy warto się zapisać, skontaktujcie się z nami i pozwólcie się przekonać do wartego uwagi i przyszłościowego zawodu.

 

Nasza oferta czeka właśnie na Ciebie! Zobacz sam, ile z nami zyskasz

Rodzice naciskają, żebyś się uczył/a, pracodawca żąda od Ciebie

podniesienia wykształcenia, wstydzisz się braku matury, a  gubisz

się w ofertach szkół? 

Zaufaj sprawdzonej marce! Dbamy o Wasze wykształcenie już prawie 10 lat i z wielką przyjemnością będziemy to robić dalej.  

Sprawdź sam, dlaczego warto postawić na Akademickie Szkoły

Atena.

 

 Matura nawet w dwa lata!

Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Przynieś wszystkie swoje świadectwa, powiedz, gdzie się wcześniej uczyłeś i zdobądź szybciej wykształcenie.

Pewny zawód bez matury!

Nie masz matury i myślisz, że Twoja droga do zdobycia tytułu zawodowego jest zamknięta? Nic bardziej mylnego! W naszej szkole policealnej tytuł technika czeka na każdego, wystarczy mieć tylko wykształcenie średnie.

Bez górnej granicy wieku!

Szkolna ławka jest już dla Ciebie mglistym wspomnieniem, a musisz się dokształcić? Przyjdź do nas! Twój wiek nie jest dla nas przeszkodą. Gwarantujemy, że ani przez chwilę nie poczujesz, ile masz lat ;)

Opcja dla każdego: w tygodniu praca, w weekendy szkoła!

Zależy Ci na zdobywaniu doświadczenia zawodowego i jednocześnie chcesz zadbać o swoje wykształcenie? Nasza szkoła jest

stworzona właśnie dla Ciebie, dzięki dopasowanemu pod ludzi pracujących harmonogramu zjazdów, pogodzisz naukę z pracą.

 

Opcja dla ambitnych: w tygodniu studia, w weekendy szkoła policealna!

Studiujesz dziennie i czujesz, że jest w stanie podjąć jeszcze  większe edukacyjne wyzwanie? Zapisz się do naszej

szkoły policealnej i zdobądź tytuł technika nawet w półtora roku.

 

Dlaczego warto uczyć się w Akademickich Szkołach Atena? Rozmowa z panią dyrektor Danutą Szweda

O tym, dlaczego kształcenie w systemie zaocznym w każdym wieku ma sens, rozmawiamy z panią dyrektor Akademickich Szkół Atena w Olsztynie, Danutą Szweda.

Pani dyrektor, czy w obecnych czasach, w których bardziej liczy się doświadczenie niż świadectwo szkolne warto jeszcze poświęcać czas na naukę?

Danuta Szweda: Oczywiście, bowiem staż pracy to nie wszystko. Aby w pełni profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki potrzebne jest wcześniejsze przygotowanie, na którego przeprowadzenie pracodawcy nie mają zazwyczaj czasu. Dlatego doświadczenie swoją drogą, ale podjęcie nauki zawodu w placówkach oświatowych jest nadal istotną częścią sukcesu na rynku pracy.

 

Ale jak pogodzić często słabo opłacaną pracę z zaoczną nauką, która przecież też kosztuje?

D.S: I w tym miejscu z pomocą przychodzą Akademickie Szkoły Atena, w których nie istnieją żadne ukryte koszty, jak wpisowe, czesne czy opłata za zaświadczenie, egzaminy poprawkowe i tym podobne, a zamiast tego jest możliwość podniesienia swojego wykształcenia. I nie ma żadnych przeszkód, żeby w tygodniu skupić się na pracy, a w wybrane weekendy na nauce.

 

Idealny układ dla wielu młodych ludzi, ale co mają zrobić ci nieco starsi, dla których powrót do szkolnej ławki budzi pewne obawy? A tymczasem ich pracodawcy naciskają, aby uzupełnili czy podnieśli swoje wykształcenie.

D.S: Nie ma powodów do żadnych obaw, wszyscy nasi słuchacze, niezależnie od wieku, mogą liczyć na indywidualne podejście i pełne zrozumienie ze strony kadry pedagogicznej. Co więcej, nauka w systemie zaocznym nieco różni się od zapamiętanej przez starszych wiekiem słuchaczy nauki w szkole dziennej. Nie obowiązują tutaj klasówki, kartkówki czy prace domowe, a jedynie prace zaliczeniowe i egzaminy w trakcie sesji. Można się z powrotem poczuć jak na studiach.

 

To tak na zakończenie, jakie plusy niesie za sobą podjęcie nauki w Akademickich Szkołach Atena?

D.S: Przede wszystkim uzyskanie wykształcenia popartego świadectwem zgodnym z rozporządzeniem MEN. Po drugie, zdobycie stabilnej pozycji na rynku pracy. Po trzecie, ukończenie szkoły otwiera wiele furtek dla dalszego kształcenia. I wreszcie, nie zapominajmy, iż podnosząc swoje kwalifikacje podnosi się równocześnie własną samoocenę.

Dziękuję za rozmowę.

Pracuj i ucz się - w Akademickich Szkołach Atena to się Wam uda!

Obecni pracodawcy wymagają od młodych  ludzi nie tylko posiadania wykształcenia, ale  również doświadczenia zawodowego. A często ciężko jest połączyć pracę z nauką – brakuje czasu, jak również funduszy na opłacenie czesnego.  Ryzykownym jest zainwestowanie pieniędzy w swoją edukację, gdy daleko nam do stabilizacji finansowej. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy kierunek kształcenia, który jest aktualnie poszukiwany na rynku pracy, nie okaże się całkowicie nieprzydatnym za rok. Dlatego trzeba mądrze planować swoją zawodową przyszłość. Aksa Atena Wam w tym pomoże!

W naszej ofercie proponujemy sprawdzone drogi kształcenia i kierunki, po których zawsze znajdziecie zatrudnienie. 

Do liceum zapraszamy nie tylko młodzież, ale i osoby starsze- pamiętajcie: Wasz wiek nie jest przeszkodą. Zapiszcie się on-line, bez wychodzenia z domu-> http://akademickieszkoly.pl/index.php?Itemid=123

Do szkoły policealnej zapraszamy każdego, kto posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej, nie ma znaczenia  ile macie lat, gdzie pracujecie, jakie jest Wasze dotychczasowe wykształcenie – na naukę jest zawsze dobry moment! Zapisy on-line->  http://www.akademickieszkoly.pl/index.php?Itemid=124

Dzięki wygodnemu, zaocznemu systemowi nauki nie będziecie musieli rezygnować z pracy- zjazdy odbywają w weekendy, średnio dwa razy w miesiącu. 

A co najważniejsze- zawartość Waszego portfela nie ulegnie zmianie i zaoszczędzone pieniądze przeznaczycie na realizację swoich marzeń. 

 

Akademickie Szkoły Atena kluczem do Twojego sukcesu!

W natłoku wielu ofert edukacyjnych ciężko jest odnaleźć instytucję, której się zaufa i powierzy swoją przyszłość.

Czym się zatem kierować przy wyborze odpowiedniej placówki?

  

 

Po pierwsze, istotne jest, jak długo dana instytucja istnieje na rynku usługowym.

Akademickie Szkoły Atena z siedzibą w Olsztynie  istnieją na rynku edukacyjnym blisko 10 lat. Zaczynaliśmy jako jedna z niewielu placówek oświatowych oferujących możliwość kształcenia osobom dorosłym. Z czasem, wychodząc naprzeciw zmieniającym się warunkom gospodarczym oraz stale przeobrażającemu się rynkowi pracy, rozszerzyliśmy znacznie swoją działalność. Wraz z reformami szkolnymi modyfikowaliśmy nasz system kształcenia,  ale pozostaliśmy niezmiennie wierni towarzyszącym nam od  samego początku ideom jakości i zaangażowania. Dzięki temu na chwilę obecną jesteśmy wiodącą marką edukacyjną nie tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale i  zdobywamy uznanie słuchaczy z całej Polski.

Po drugie, jasne i przejrzyste zasady pobierania nauki.

Akademickie Szkoły Atena nie pobierają WPISOWEGO, CZESNEGO, OPŁAT ZA DODATKOWE EGZAMINY CZY WYSTAWIENIE ZAŚWIADCZENIA! Jedynie raz na semestr poniesiesz symboliczny koszt, którego w bardzo łatwy sposób możesz uniknąć, abyś mógł w pełni cieszyć się nauką w naszych szkołach. Skorzystajcie z naszej promocji- o ileż przyjemniej uczyć się w gronie znajomych :)

Po trzecie, perspektywy na przyszłość.

Stawiamy na sprawdzone kierunki kształcenia, nie podążamy za chwilową modą edukacyjną, która niewiele ma wspólnego z realnymi potrzebami rynku pracy.  My analizujemy stale zmieniające się zapotrzebowanie na „ręce do pracy” i oferujemy zawody, w których, z naszą pomocą, staniesz się pożądanym pracownikiem na długi czas!

Po czwarte, profesjonalne grono pedagogiczne.

Zatrudniamy tylko sprawdzonych nauczycieli, legitymujących się doświadczeniem i sukcesami w nauczaniu. Nasza kadra nauczycielska wie, jak skutecznie przekazać wiedzę w zaocznym systemie kształcenia.

Po piąte, posiadanie przez instytucję uprawnień szkoły publicznej.

Akademickie Szkoły Atena mają przypisane uprawnienia szkół publicznych co oznacza między innymi, iż słuchacze szkół kształcą się według programów nauczania MEN, otrzymują legitymacje uprawniające do zniżek PKP i komunikacji miejskiej, zaświadczenia do WKU, ZUS, KRUS i innych instytucji, a wystawione przez nas świadectwa ukończenia szkoły są dokumentem urzędowym pozwalającym na podejmowanie nauki w szkołach wyższego stopnia.

Czy już teraz wiecie, dlaczego warto nam zaufać? Czekamy na Was - dołączcie do grona naszych słuchaczy!

 

Na naukę nigdy nie jest za późno! Trwa letni nabór do Akademickich Szkół Atena!

Zapraszamy wszystkich spragnionych edukacji!

Wykształcenie na Was czeka!

Wystarczy, że zgłosicie się do nas, a wszelkie formalności załatwimy od ręki.

CZEKAJĄ NA WAS WOLNE MIEJSCA W:

Liceum Ogólnokształcącym Atena

Policealnej Szkole Zawodowej Atena

oraz bogata oferta specjalistycznych kursów!

Jeśli...

- nie masz czasu  i możliwości na naukę w szkole dziennej, 

- często wyjeżdżasz za granicę lub masz pracę wyjazdową na terenie kraju,

- po wielu latach przerwy chciałbyś rozpocząć dalszą edukację, jednak masz pewne obawy,

- chciałbyś uczyć się w atmosferze wolnej od napięć i stresów,

- masz ograniczone środki finansowe i nie stać Cię na płacenie czesnego,

- szukasz zawodu z przyszłością

 

...TO ZAPISZ SIĘ  DO NAS - GWARANTUJEMY, ŻE BĘDZIESZ ZADOWOLONY!

 POZNAJ NAS! -> https://docs.google.com/file/d/0B3H0ouxFDTFObHVJM1lmTGZYU2c/edit?pli=1

Jak zostać słuchaczem naszych szkół? To proste!

1. najszybsza droga to przyjście do sekretariatu szkoły z dokumentami - co jest potrzebne? Zobacz na :

http://akademickieszkoly.pl/index.php/zapisy/rekrutacja 

2. możesz również zgłosić się on- line za pośrednictwem naszej strony internetowej http://akademickieszkoly.pl/ - górna zakładka Rekrutacja i opcja: Formularz On-Line/Formularz LO lub Formularz PSZ

 Jeżeli  masz pytania czy wątpliwości zadzwoń: 799 156 366 lub 504 535 896 – nasi pracownicy udzielą Ci wyczerpującej odpowiedzi i doradzą,

jaka droga edukacyjna będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Znajdziesz nas również na facebooku:

https://www.facebook.com/AksaOlsztyn :)

Kolejni słuchacze opuszczają mury naszej szkoły


Niedawno świętowaliśmy z naszymi tegorocznymi maturzystami zakończenie ich edukacyjnej przygody, a już kolejni słuchacze pożegnali mury naszej szkoły.

Tym razem absolwenci Policealnej Szkoły Zawodowej po półtora roku nauki na kierunku BHP i zaliczeniu ostatniej sesji egzaminacyjnej podeszli do egzaminu zawodowego. 

 

 

 

Jak im poszło? 

 „Jestem dobrej myśli”

 „Kto zda jak nie my? :)” 

„Nie było trudne, będzie do przodu!”

Te optymistyczne nastroje udzielają się również nam i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki oraz uzyskanie tytułu zawodowego technika. Wyniki egzaminu już 29 sierpnia. Nie możemy się doczekać!

 

Kursy maturalne z AKSA - zapraszamy

kursy maruralne z AKSAZapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji kursów maturalnych.

Zapisy na rok szkolny 2014/2015 już trwają !

Egzamin maturalny jest wyjątkowy z wielu powodów.
Po pierwsze kończy ostatecznie pewien ważny etap nauki, po drugie wynik egzaminu decyduje o Twoim dalszym losie otwierając przed Tobą kolejne możliwości.
 
Ważne jest nie tylko to, czy zdasz maturę, równie ważne jest też to, jak ją zdasz.
Ilość zdobytych punktów może dać Ci przepustkę na wymarzoną uczelnię, lub zamrozić Twoje marzenia na rok.
 

Matura i co po niej... ? Zapiszcie się do Akademickiego Studium Policealnego Atena!

Matura, matura i po maturze...
 
Głowa jeszcze pęka od nadmiaru nauki i wrażeń, a już trzeba podjąć kolejną ważną decyzję – czy iść na studia, szukać zatrudnienia w kraju  czy może wyjechać do pracy za granicę?
A może pora pomyśleć o rozwiązaniu, w którym połączycie pracę, naukę i przyjemność? Niemożliwe? Z nami wszystko jest możliwe!
 
 
Co proponujemy?

- BEZPŁATNĄ naukę w systemie zaocznym,
- różnorodne kierunki kształcenia, po których ukończeniu praca będzie w zasięgu Waszych rąk,
- bezstresową i przyjazną atmosferę,
- szkołę z uprawnieniami szkół publicznych, a więc po ukończeniu nauki, możecie ją kontynuować w dowolnie wybranej przez siebie placówce edukacyjnej lub uczelni,
- zdobycie tytułu technika po 1,5 lub 2 latach nauki (po zdaniu egzaminu zawodowego),
- wysoko wykwalifikowaną, dynamiczną i twórczą kadrę wykładowców,
-  sale lekcyjne zlokalizowane w centrum miasta ze świetnym połączeniem komunikacyjnym.
 
Pytania?  Wątpliwości?
 
Zapraszamy do sekretariatu szkoły – Olsztyn, ul. Św. Wojciecha 3/3a lok. 13 (3 p.). Ponadto wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielą nasi doradcy pod nr tel: 504 535 896.

Nagrody, prezenty, tort i łzy wzruszenia ? takie rzeczy tylko u nas!

AksaTakich dni jak to piątkowe popołudnie długo nie zapomnimy! Ten moment, w którym nasi słuchacze po kilku latach nauki odbierają wymarzone świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego, jest dla nas szczególnie wzruszający. Tym bardziej, gdy jest to tak liczna grupa ludzi w różnym wieku, o różnym życiowym doświadczeniu, a jednak idealnie ze sobą zgranych. Świadczy o tym choćby sposób przygotowania pożegnalnego spotkania – na stół wjechał przepyszny tort, ciasta domowej roboty, fantazyjne ciasteczka i inne słodkości. A wszyscy nauczyciele zostali obdarowani pamiątkowymi upominkami.
 
My też nie zapomnieliśmy o prezentach! Nasza najlepsza pod każdym względem słuchaczka 6. semestru czyli pani Ania otrzymała od nas... TABLET! Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników w nauce i wszystkim życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!
 

Kolejna edycja szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej!

O tym, jak istotne jest ludzkie życie przekonujemy się najczęściej w chwili, gdy jest ono zagrożone. Stojąc w obliczu tragedii czy stając się świadkiem  wypadku wpadamy w panikę, przeżywamy szok lub też ogarnia nas stan bezsilności. Ale wcale nie musimy pozostawać bezradni w sytuacji, gdy ktoś w naszym otoczeniu traci przytomność, ma trudności z oddychaniem czy uległ poparzeniu. Wiele osób boi się udzielać jakiejkolwiek pomocy przedmedycznej. Wynika to z tego, że zazwyczaj nie wiemy jak jej prawidłowo udzielić i obawiamy się, że zamiast pomóc- zaszkodzimy. Dlatego Aksa Akademickie Szkoły Atena w Olsztynie po raz kolejny przeprowadziły profesjonalne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla swoich słuchaczy. W minioną sobotę zespół utytułowanych ratowników medycznych wygłosił  teoretyczne wykłady oraz zrealizował praktyczne zajęcia demonstrujące czynności wykonywane w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego. Nasi słuchacze, jak również wykładowcy, nabyli bezcenną wiedzę m.in. o tym jak udzielić pomocy osobie poparzonej, opatrzyć rany, przeprowadzić sztuczne oddychanie czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Dla lepszego utrwalenia wiadomości słuchacze wcielali się w role zarówno osoby poszkodowanej, jak i udzielającej pomocy. Swoboda, z jaką ratownicy prezentowali jakże istotne zagadnienia i duża dawka dobrego humory sprawiły, że wszyscy obecni na szkoleniu z przyjemnością nauczyli się, jak uratować życie drugiemu człowiekowi. A taka umiejętność może okazać się przydatna w najmniej spodziewanym momencie...
 
Fotogaleria do obejrzenia na naszym fan page'u na facebook'u
 

Maturzysto, sprawdź z czego możesz korzystać na maturze!

Nieubłaganie zbliżają się egzaminy maturalne. Tegoroczni maturzyści powinni uzbroić się nie tylko w wiedzę z zakresu różnych przedmiotów, ale również w niezbędne materiały i przybory szkolne.
 
Przede wszystkim pamiętajcie, że używać możecie długopisu lub pióra tylko z czarnym tuszem. Ponadto, na egzamin z matematyki nie zapomnijcie zabrać linijki, cyrkla oraz kalkulatora prostego. Linijka w komplecie z lupą przyda Wam się na maturze z geografii.
 
Co jeszcze trzeba mieć ze sobą na egzaminie maturalnym? O tym przeczytacie w:
 
 
 Egzaminy maturalne zaczną się 5 maja. Dokładny harmonogram tegorocznych matur znajdziecie w zakładce Forum –> Matury i egzaminy maturalne.

Trwają zapisy na kurs wychowawcy kolonii i obozów

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie przygotowawczym dl
a kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 
Jeżeli lubicie pracę z dziećmi i młodzieżą, a siedzenie za biurkiem nie sprawia Wam przyjemności, to ten kurs jest właśnie dla Was!
 
Kurs wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży organizowany jest przez AkSA Studium Policealne w Olsztynie i skierowany jest do wszystkich osób (pełnoletnich, posiadających wykształcenie średnie), które chcą uzyskać uprawnienia do pełnienia roli wychowawcy na różnych formach wypoczynku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 grudnia 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania.

Celem kursu (potocznie: kurs wychowawcy kolonijnego) jest między innymi wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności dotyczące pełnienia roli wychowawcy, zapoznanie z przepisami prawa czy też przygotowanie do sporządzania planu pracy wychowawczo-opiekuńczej.

Adresaci:

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej wychowawcą w trakcie wypoczynku dla dzieci i młodzieży może być osoba, która:

1. Ukończyła 18 lat
2. Posiada co najmniej wykształcenie średnie
3. Ukończyła kurs na wychowawcę wypoczynku
4. Nie była karana za umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu na szkodę małoletniego

Program obejmuje 36 godzin zajęć z następujących przedmiotów:

1. Organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży
2. Organizacja zajęć w czasie trwania wypoczynku
3. Planowanie pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej
4. Ruch i rekreacja
5. Turystyka i krajoznawstwo
6. Zajęcia kulturalno-oświatowe
7. Zajęcia praktyczno-techniczne
8. Prace społecznie użyteczne
9. Bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników wypoczynku
 
Cena : 335 zł  285 zł
 
Najbliższy termin : 21 - 25 czerwiec 2017 r
 
 
UWAGA !

Przyjdź z kolegą /koleżanką i otrzymajcie dodatkowo po 20 zł zniżki

Grupy zorganizowane – zapytaj o ofertę

Nie zapewniamy noclegów ani wyżywienia
 
 
O szczegóły pytaj w sekretariacie .